Nagroda Województwa Małopolskiego za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury

Laureaci 2017

prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk

prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk - mistrz

Artysta i dydaktyk. Profesor dr hab. sztuk plastycznych, pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, współzałożyciel zespołu „Platforma Badań Artystycznych”, którego celem jest łączenie sztuk pięknych z nauką. Pełnił funkcję redaktora naczelnego periodyku „Zeszyty Malarstwa ASP ”.

Michał Sroka

Michał Sroka - uczeń

Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Asystent prof. dr hab. Andrzeja Bednarczyka na rodzimym wydziale. Student Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

dr Anna Olszewska

dr Anna Olszewska - mistrz

Kulturoznawca i adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa i Filozofii Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Monika Zielińska

Monika Zielińska - uczeń

Absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W 2016 roku obroniła pracę magisterską poświęconą zaangażowanej społecznie sztuce publicznej.

prof. Barbara Świątek-Żelazna

prof. Barbara Świątek-Żelazna - mistrz

Studia muzyczne ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie uzyskując dyplom z wyróżnieniem w klasie fletu prof. Wacława Chudziaka. Uzupełniające studia fletowe kontynuowała w Conservatoire National Superier de Musique de Paris, gdzie ukończyła kurs mistrzowski pod kierunkiem prof. Gaston Crunelle. Przez wiele lat pracowała w OrkiestrzeSymfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie na stanowisku flecisty – solisty.