prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk - mistrz

Artysta i dydaktyk. Profesor dr hab. sztuk plastycznych, pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, współzałożyciel zespołu „Platforma Badań Artystycznych”, którego celem jest łączenie sztuk pięknych z nauką. Pełnił funkcję redaktora naczelnego periodyku „Zeszyty Malarstwa ASP ”.

 Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie oraz Związku Literatów Polskich. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Pollock-Krasner Foundation w Nowym Jorku. Uprawia sztukę transmedialną. Jego prace były prezentowane na ponad pięćdziesięciu wystawach indywidualnych i ponad dwustu zbiorowych w dwudziestu dziewięciu krajach.

Jego prace znajdują się w zbiorach: The Library of Congress w Waszyngtonie; British Library w Londynie; Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie; Narodni Galerie w Pradze; SMTG w Krakowie; Art & Business Club w Poznaniu; Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku; Muzeum Sztuki Książki w Łodzi; Musashino Art University Museum & Library w Tokio; Oxygen – Biennial Foundation w Gyor (Węgry); Kolekcji Medzinarodne Bienale Drevorez a Drevoryt, Statna Galeria w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja); Biblioteki Stanford University (USA ); The Polish Museum of America w Chicago; Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu; Kulczyk Foundation Collection w Poznaniu; Kolekcji Fundacji Signum w Poznaniu, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz w zbiorach prywatnych.

Stale współpracuje z ABC Gallery w Poznaniu. Autor licznych tekstów o sztuce.