Przemysław Świda - uczeń

Ukończył studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w 2003 roku Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – Pracownię Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci.

Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Był wielokrotnie nagradzany, otrzymał m.in.: I nagrodę na Festiwalu „Etiuda” (2004), I i III Nagrodę w konkursie GRAND FRONT (2010), wyróżnienie dla filmów animowanych OFAFA (2002).

Od 2007 roku członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego ASI FA.

Działa twórczo w dziedzinie filmu animowanego oraz grafiki projektowej. Współpracował przy realizacji wielu autorskich filmów animowanych oraz przy tworzeniu animacji komercyjnych.

Zajmuje się programowaniem narzędzi do tworzenia animacji oraz poszukiwaniem metod efektywnego tworzenia animacji artystycznej. Interesuje się zagadnieniami plasującymi się na styku sztuk plastycznych i technologii generowania obrazu.

Aktualnie jest w trakcie realizacji autorskiego debiutu filmowego w ramach programu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.